Teräväpiirtolähdeopas

Lumoava tunneKynsipäinen ruohokangas tapetti ympäröi ruokasalin. | Luotto: Lisa Romerein

Rakastan sitä? Hanki se!

Suunnittelijat: Kirsten Fitzgibbons ja Kelli Ford, Kirsten Kelli, Dallas; kirstenkelli.com .

  • Olohuone
  • Matto: Raguna in must by Interior Resources (214 / 744-5740), saatavana Kirsten Kellin kautta; kirstenkelli.com .
  • Verhojen ja penkkien verhoilukangas: Java Indigo (JRL 71-09), kirjoittanut John Robshaw Textiles ( johnrobshaw.com ).
  • Valkoinen tuolin verhoilukangas: Rogersin ja Goffigonin Cervo Tuskissa (92702-01), saatavana DCH: n kautta; 713 / 961-1271.
  • Lista valkoisilla tuoleilla: PIN026-nauha vuonna 001, kirjoittanut Dedar ( dedar.com ).
  • Sohvan verhoilukangas: Prima Alpaca kobolttimusta (7200) kirjoittanut Sandra Jordan ( sandrajordan.com ).
  • Eläinpainatettu tyynykangas: Jaguar Velours Soie in Natural (32297), kirjoittanut Clarence House ( clarencehouse.com ).
  • Sininen nojatuoliverhoilukangas: Opus in Lazuli (0382-11) kirjoittanut: Lelievre ( lelievre.eu ), saatavana DCH: n kautta; 713 / 961-1271.
  • Sohvapöydän verhoilukangas: Night Life Demi Cow kiinteä hopea (DC04), kirjoittanut Edelman Leather ( edelmanleather.com ), saatavana Kirsten Kellin kautta; kirstenkelli.com .
  • Kynsien päät (sohvapöydällä): High Dome (BP503) mustassa helmessä, tekijä D.A.D.S. Kynnet ( dadsnails.com ), saatavana täydellisen productsonline.com-sivuston kautta.
  • Taideteos: Andy Warholin Mobilgas, saatavana Galerie Mourlotin kautta; galeriemourlot.com .
  • Ruokasali
  • Tapetti: Niitit samppanjassa Norsunluun Manilan hampulla (5705), kirjoittanut Phillip Jeffries Ltd. ( phillipjeffries.com ), saatavana DCH: n kautta; 713 / 961-1271.
  • Matto: Crofton mustavalkoisena, kirjoittanut Interior Resources (214 / 744-5740), saatavana Kirsten Kellin kautta; kirstenkelli.com .
  • Ruokapöydän kangas: lopetettu, 90731 Ebony (102) Duralee Fabrics ( duralee.com ).
  • Lamput: Medium Double Gourd in Gold Luster, kirjoittanut Christopher Spitzmiller, Inc. ( christopherspitzmiller.com ), saatavana Madisonin kautta; madisondallas.com .
  • Pronssiveistos: Tom Corbinin hevostutkimus nro 1; corbinbronze.com .
  • Ruokalautanen: Avington Pekingin oranssi (809030); williamyeowardcrystal.com vähittäiskauppiaille.
  • Monogrammapöytäliinat: saatavana Madisonin kautta; madisondallas.com .
  • Tutkimus
  • Matto: Faron mustavalkoisena, kirjoittanut Interior Resources (214 / 744-5740), saatavana Kirsten Kellin kautta; kirstenkelli.com .
  • Sohva ja tuftatuolit: räätälöity, saatavana Kirsten Kellin kautta; kirstenkelli.com .
  • Sohvan verhoilukangas: Rogers ja Goffigon, Chase in Hare (890010-03), saatavana DCH: n kautta; 713 / 961-1271.
  • Tuftattu tuolin verhoilukangas: GWF-2724-116 Chengtu-ovessa tinassa, Groundworks Fabrics, saatavana Lee Jofan kautta ( leejofa.com ).
  • Sohvapöydän verhoilukangas: Neoncow Orangefizzissa (NE03) kirjoittanut Edelman Leather ( edelmanleather.com ), saatavana Kirsten Kellin kautta; kirstenkelli.com .

Mielenkiintoisia Artikkeleita